^Do Góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Rodziny 2016

DZIEŃ RODZINY 2016

     

 

,,Rodzina to kolebka,

                                           to początek wszystkich cnót.

     W niej wyrasta człowiek.”

 

Dnia 6 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto –Dzień Rodziny. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych.

Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 14.30.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor, Pana Prezesa Stowarzyszenia Oaza Oświaty dodała powagi całej uroczystości.Dla uczniów i ich rodzin przygotowano szereg atrakcji, a plac przed szkołą stał się miejscem serdecznych, rodzinnych spotkań i wesołej zabawy.

            Punktem kulminacyjnym Dnia Rodziny była sztuka teatralna pt.,, Przygody Koziołka Matołka’’ w wykonaniu rodziców, przygotowana pod czujnym okiem p. Moniki Komsta i p. Marty Domańskiej. Choć rodzice od dłuższego czasu potajemnie wymykali się z domów i udawali się w nieznanym kierunku i w nieznanym celu, to wszystko ukrywane było w głębokiej tajemnicy, aż do dnia 6 czerwca, kiedy to odbyła się owa premiera. Dzieci nie mogły doczekać się na przybycie najlepszych aktorów świata, którzy mieli dać przedstawienie. Na widowni czuć było nastrój oczekiwania. Gdy w pewnym momencie, w światłach lamp, na pięknie udekorowanej scenie, ukazały się bajkowe postacie odgrywane przez… RODZICÓW. Zaskoczone dzieci początkowo nie rozpoznały, kto wcielił się w rolę Koziołka Matołka, lwa, lisa czy papug, a było to zasługą samodzielnie przygotowanych kostiumów i starannej charakteryzacji. Poszczególne akty przedstawienia przeplatane były pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Nasza widownia, potrafiła docenić prawdziwy kunszt przygotowanego przedstawienia bijąc gromkie brawa. Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem

Pani dyrektor była bardzo zaskoczona, w kilku słowach wypowiedziała się w samych superlatywach o inicjatywie podjętej przez rodziców, po raz pierwszy w swej pracy była świadkiem tak cudownych wydarzeń.

 

Copyright © 2013. Zespół Szkolno - Przedzkolny w Zarzeczu Łukowskim Rights Reserved.